
De Sonus faber Aster is een 2-weg buitenluidspreker met IP65-certificering voor terras, patio en tuin. Natural Sound met 5,25" woofer, 1" tweeter en passieve radiatoren. 125W, 60Hz–32kHz. Kantelbaar in stappen van 15°. Verkrijgbaar in wit en zwart. Lees meer..
Buiten luisteren is anders dan binnen luisteren. De open lucht absorbeert geen geluid, maar verspreidt het in alle richtingen. Een buitenluidspreker die serieus genomen wil worden, moet daartegen bestand zijn – niet alleen qua weersbestendigheid, maar ook qua klankkwaliteit. De Sonus faber Aster is ontworpen om precies dat te leveren: de kenmerkende Natural Sound-signatuur van Sonus faber, bestand tegen regen en stof, in een organische vorm die past bij architectuur en natuur.
Natural Sound – het klinkt als een belofte, en dat is het ook. Sonus faber heeft zijn reputatie gebouwd op luidsprekers die muziek weergeven zoals het klinkt: warm, gedetailleerd, dynamisch en emotioneel geloofwaardig. De Aster draagt die filosofie naar buiten. Het 2-weg systeem combineert een 5,25-inch woofer/midrange driver met een 1-inch dome-tweeter voor een frequentiebereik van 60 Hz tot 32 kHz. Twee passieve radiatoren aan de zijkanten verhogen de efficiëntie in het lage bereik en elimineren de vervorming die bij gesloten behuizingen op hoge niveaus kan optreden. Het resultaat is een luidspreker die ook buiten – op het terras, in de tuin, bij een zwembad – muziek speelt die overtuigt.
IP65 is het meest veeleisende beschermingsniveau dat zinvol is voor een buitenluidspreker: volledig stofdicht (IP6x) en bestand tegen waterstralen vanuit elke richting (IPx5). Regen, wind, insecten en stof vormen geen bedreiging voor de Aster. De constructie is ontworpen voor permanente buiteninstallatie zonder extra bescherming. Seizoenswisselingen, condens en directe regenval zijn geen bezwaar.
De montagehoek van de Aster is instelbaar dankzij een geïntegreerd veermechanisme. In stappen van 15 graden is de luidspreker naar wens te kantelen, zonder dat daarvoor gereedschap nodig is. Zo richt u de Aster precies op de gewenste luisterpositie – of dat nu een zithoek op het terras is, een zwembadrand of een eettafel buiten. Het afstellen kost seconden en vereist geen schroeven of speciale kennis.
De Aster wordt geleverd met aluminium montagebeugels. De installatie verloopt in twee stappen: de beugel wordt met één schroef aan de muur bevestigd, waarna de Aster met een eenvoudige draaibeweging (bajonetsysteem) vastzet. Demontage voor onderhoud of aanpassing is even eenvoudig. De beugel is zo ontworpen dat ook de bekabeling netjes weggewerkt kan worden.
Aster is het Latijnse woord voor ster. "Per aspera ad astra" – door ontberingen naar de sterren – is het motto dat Sonus faber aan dit ontwerp verbindt. De slanke, organische vorm is niet alleen esthetisch: de afgeronde behuizing draagt bij aan de akoestische prestaties door diffractie aan de randen te minimaliseren. Verkrijgbaar in totaal wit en totaal zwart, zodat de Aster naadloos aansluit bij een breed scala aan buitenarchitectuur.
Een buitenluidspreker demonstreren in een showroom is niet mogelijk – de open lucht laat zich nu eenmaal niet nabootsen. Wat AudioExpert wél kan, is u laten kennismaken met de klankkleur en het karakter van Sonus faber via andere luidsprekers uit het merk. Zo krijgt u een goed beeld van de Natural Sound-signatuur die ook de Aster kenmerkt, voordat u tot aanschaf overgaat.
Onze specialisten adviseren u over de juiste combinatie van luidspreker, versterker en installatiewijze voor uw specifieke buitenruimte. Neem vrijblijvend contact op.
Neem contact op met AudioExpert voor advies
Is de Sonus faber Aster geschikt voor permanent buiten gebruik?
Ja. De IP65-certificering garandeert dat de Aster volledig stofdicht is en bestand tegen waterstralen vanuit elke richting. De luidspreker is ontworpen voor permanente buiteninstallatie en kan het hele jaar buiten blijven hangen, ook in de Nederlandse weersomstandigheden.
Welke versterker heb ik nodig voor de Aster?
De Aster heeft een nominale impedantie van 6 ohm en een gevoeligheid van 88 dB. Een versterker met een stabiele 6-ohm uitgang en voldoende vermogen (tot 125 W per kanaal) volstaat. Voor buitengebruik is het aan te raden een versterker te kiezen die beschermd is tegen vocht of binnenshuis is opgesteld. AudioExpert adviseert u over een passende combinatie.
Kan ik meerdere Aster-luidsprekers aan dezelfde versterker koppelen?
Bij het parallel schakelen van meerdere 6-ohm luidsprekers daalt de totale impedantie, wat eisen stelt aan de versterker. Het is aan te raden een verdeler of een versterker met meerdere zones te gebruiken. AudioExpert adviseert u over de juiste configuratie voor uw specifieke installatie.
In welke kleuren is de Aster verkrijgbaar?
De Sonus faber Aster is verkrijgbaar in totaal wit en totaal zwart. Beide uitvoeringen zijn ontworpen om naadloos samen te gaan met een breed scala aan buitenarchitectuur – van moderne villa's tot klassieke landhuizen.
Hoe stel ik de kantelhoek van de Aster in?
De Aster heeft een geïntegreerd veermechanisme waarmee de kantelhoek in stappen van 15 graden kan worden aangepast. Hiervoor is geen gereedschap nodig: een eenvoudige druk- en kantelbeweging volstaat. Zo richt u de luidspreker altijd optimaal op uw luisterpositie.
De Sonus faber Aster is een 2-weg buitenluidspreker met IP65-certificering voor terras, patio en tui..
Door een account aan te maken in deze winkel kunt u het betalingsproces sneller doorlopen, meerdere adressen opslaan, bestellingen bekijken en volgen en meer.
RegistrerenU heeft geen artikelen in uw winkelwagen