
De Sonus faber Lumina II Amator combineert de drivers van de Lumina II met een herontworpen IFF crossover gebaseerd op de Homage Tradition collectie. Visgraatfineer, drie glanzende afwerkingen en verfijnde fase-coherente reproductie. Lees meer..
De naam Amator heeft bij Sonus faber altijd één betekenis gehad: meer dan het standaardmodel. Verfijnder, nauwkeuriger, met aandacht voor details die de gewone versie niet kent. De Lumina II Amator brengt die belofte naar de Lumina collectie. Dezelfde drivers als de Lumina II, maar gecombineerd met een volledig herontworpen crossover waarvan de oplossingen zijn afgeleid van de ontwikkeling van de Homage Tradition collectie – met name de Amati G5 en de Guarneri G5. Het resultaat is een boekenplank luidspreker die niet alleen klinkt als de Lumina collectie, maar ook denkt als de Homage.
Amator is bij Sonus faber meer dan een modelnaam – het is een aanduiding voor een bijzondere versie van een bestaand model, waarbij de technische en esthetische lat hoger wordt gelegd. Elke luidspreker die de naam Amator draagt, vertegenwoordigt een stap verder in kwaliteit, afwerking of klankfilosofie. De Lumina II Amator continueert die traditie: dezelfde behuizing en drivers als de Lumina II, maar met een crossover die het beste haalt uit wat die drivers kunnen bieden.
De crossover van de Lumina II Amator is volledig herontworpen ten opzichte van de standaard Lumina II. De nieuwe filters zijn gebaseerd op inzichten die zijn opgedaan tijdens de ontwikkeling van de nieuwe Homage Tradition collectie – de Amati G5 en de Guarneri G5. IFF-circuits (Infinite Frequency Filters) en een fase-coherente filosofie zorgen ervoor dat de twee drivers in het overgangsgebied rondom 2600 Hz naadloos samenwerken. Het virtuele geluidsbeeld wordt nauwkeuriger in drie dimensies gepositioneerd, de resolutie neemt toe en de weergave wordt consistenter over het gehele frequentiespectrum.
De Lumina II Amator onderscheidt zich ook visueel van de standaard Lumina II. Het visgraatpatroon op de behuizing – een houtbewerkingstechniek waarbij stroken fineer in een visgraatpatroon worden samengesteld – is een stijlvol detail dat de aandacht vestigt op de kwaliteit van de afwerking. De luidspreker is beschikbaar in drie glanzende afwerkingen: Rood, Wengé en Walnut. Elk biedt een uitstraling die verder gaat dan de mat-houten afwerking van de standaard Lumina-lijn.
Heeft u vragen over de Lumina II Amator of wilt u de verschillende afwerkingen vergelijken? Onze specialisten bij AudioExpert helpen u graag bij de juiste keuze.
Neem contact op met AudioExpert voor advies
Wat is het verschil tussen de Lumina II en de Lumina II Amator?
De drivers, behuizing en afmetingen zijn identiek. Het belangrijkste verschil zit in de crossover: de Lumina II Amator heeft een volledig herontworpen IFF crossover met een fase-coherente filosofie die is afgeleid van de ontwikkeling van de Amati G5 en Guarneri G5. De crossoverfrequentie is 2600 Hz (versus 1800 Hz bij de Lumina II). Daarnaast heeft de Amator een visgraatfineer als detail en is hij beschikbaar in drie glanzende afwerkingen die niet beschikbaar zijn bij de standaard Lumina II.
Wat zijn IFF-circuits?
IFF staat voor Infinite Frequency Filters – een crossoverstechnologie die Sonus faber toepast in zijn hogere modellen. IFF-circuits zijn erop gericht om het overgangsgebied tussen tweeter en midwoofer zo vloeiend en fase-coherent mogelijk te maken, zodat de beide drivers als één akoestische bron klinken. De technologie is afgeleid van onderzoek dat is gedaan in het kader van de Homage Tradition collectie.
In welke afwerkingen is de Lumina II Amator verkrijgbaar?
De Lumina II Amator is beschikbaar in drie glanzende afwerkingen: Rood, Wengé en Walnut. Alle drie hebben een hoogglansafwerking die zich onderscheidt van de matte houten uitvoering van de standaard Lumina-lijn. Neem contact op met AudioExpert voor actuele beschikbaarheid per afwerking.
Is de Lumina II Amator ook geschikt voor meerkanaals gebruik?
Ja. Net als de Lumina II is de Lumina II Amator uitstekend geschikt als surroundluidspreker of als deel van een meerkanaals opstelling. Gecombineerd met de Lumina Center I en een Sonus faber Gravis subwoofer bouwt u een coherent systeem. Dankzij de verbeterde fase-coherente crossover is de integratie met andere kanalen in een surround opstelling nog nauwkeuriger.
De Sonus faber Lumina II Amator combineert de drivers van de Lumina II met een herontworpen IFF cros..
Door een account aan te maken in deze winkel kunt u het betalingsproces sneller doorlopen, meerdere adressen opslaan, bestellingen bekijken en volgen en meer.
RegistrerenU heeft geen artikelen in uw winkelwagen